Szervezési segítség

Az alábbiakban összefoglaljuk mindazokat a kérdéseket, amelyeket a Ciklus-show, a Férfiküldetés, vagy a szülői bemutató szervezése kapcsán felmerülhetnek:

Szülői bemutató:

  • Kik jöhetnek a bemutatóra?
    Minden érdeklődő szülőt, pedagógust szeretettel várunk akár mert tervezi a gyermeke részvételét a foglalkozáson, akár mert még nem döntötte el.
  • Hol tartható a bemutató?
    Iskolában, amennyiben az intézmény igazgatója megengedi. Bárhol másutt, ahol megfelelő helység áll rendelkezésre.
    Online is vállalunk szülőit, különösen olyankor, amikor az időszűke miatt másképp nem tudnánk eleget tenni a kéréseknek.
  • Milyen legyen a bemutató terem? 
  • Ha ppt segítségével, fotókkal mutatjuk be a foglalkozást, akkor szükségünk van projektorra és laptopra (és internetre természetesen). Ha erre nincs lehetőség, azt kérjük előre jelezzék, ebben az esetben másképp készülünk.
  • Mennyi ideig tart a bemutató?
    A bemutató körülbelül egy órás. A felmerülő kérdések megbeszélése miatt azonban érdemes egy kicsit több időt szánni rá.
  • Az online szülői 60 perces.
  • Mennyibe kerül a bemutató?
    Egy iskolának egy évben egy bemutatót tartunk, ezt díjmentesen. Ezért kérjük, úgy szervezzék a bemutatókat, hogy azok nyitottak legyenek más érdeklődők (pl az iskolából más osztályok szülői képviselői) számára is.

A fiúk és a lányok foglalkozásának (Férfiküldetés, Ciklus-show) előkészítése, hely- és időkeret igénye:

  • Mikor és hol tartunk foglalkozásokat?
    Jelenleg csak iskolai foglalkozás keretein kívül tarthatjuk meg a Ciklus-showt és a Férfiküldetést, szülői szervezésben.

    A szervezés menete:
    – Egy szülő vállalja a velünk való kapcsolattartást, emailben megkeres minket.
    – Időpontot egyeztetünk, ami lehet az osztálynak adott igazgatói szünnap, vagy egy olyan iskolai nap, amiről a gyerekeket a szülők kikérik, esetleg nevelés nélküli munkanap.
    – Helyszínt egyeztetünk.
  • Milyen helység alkalmas a foglalkozás tartására?
    Néhány budapesti fizetős helyszínt tudunk ajánlani, de ha a szülők más alkalmas helyet találnak (ami nem magánlakás), természetesen alkalmazkodunk. Általában művelődési házak, konferencia helyszínek, plébániák, cserkészotthonok, közösségi házak, esetleg könyvtárak külön szobái szoktak alkalmasak lenni.
    A fiú és lány foglalkozások szervezhetők két külön helyszínre.
    Kérjük, a következőket vegyék figyelembe:
    – A csoport magára csukhassa az ajtót, és senki ne zavarja őket a foglalkozás teljes ideje alatt.
    – Az esetleges bútorokat széttologatva ki lehessen alakítani egy legalább 4,5×5,5 méteres üres helyet (nagyobb csoportlétszámnál inkább nagyobbat). Általánosságban egy fél tanteremnyi bútorozatlan helység megfelelő.
    – Ha lépcsőn kell fölmenni, a 25 kg-os kellékes bőröndjeink fel/lecipelésében segítséget kérünk szépen érkezéskor és távozáskor.
    – A foglalkozás kezdete előtt egy órával be szeretnénk jutni a termekbe, hogy kialakítsuk a helyszínt és előkészítsük a kellékeinket. A program végeztével 5-15 percre van szükségünk a kellékeink elcsomagolásához.
    Köszönjük, ha tiszta termeket kapunk, mivel a kellékeket a földre téve használjuk.

    Kérjük, ne rendeljenek a csoportoknak pizzát. Igyekszünk, hogy a gyerekek jól érezzék magukat és ez sikerülni is szokott, de ez nem buli, hanem egy rengeteg információval gazdagító játékos foglalkozás 🙂
  • Milyen hosszú egy foglalkozás?
    Öt órás a foglalkozás, azaz pl 8-13-ig vagy 9-14-ig tart.
  • Előkészítés:
    Kérjük, időben jelezzék felénk a várható létszámot (külön a fiúkét és külön a lányokét), mert a fogyó eszközökkel úgy készülünk.
  • Hány fős csoportok jelentkezhetnek?
    10-16 fős csoportok jelentkezését várjuk.
  • Mit kell hozniuk a foglalkozásra a gyerekeknek?

    Tízórait hozzon mindenki magának.
  • Ezen kívül a fiúknak semmit se kell hozni.
    Viszont minden lány hozzon magával egy pár vastag zoknit és egy földre rakható plédet – mert a földre terített kellékeken fogunk járkálni, és néha a földön fogunk ülni.
  • Szülők bejöhetnek-e?
    Természetesen nem 🙂 Viszont ha olyan a helyszín, hogy a gyerekeket nem lehet felügyelet nélkül szünetre kiengedni, kérjük, egy szülő legyen elérhető, aki szünetekben felügyel a gyerekekre.
  • Mennyibe kerül a program és hogyan kell fizetni?
    A foglalkozás díja 2024. január 1-től 5500 Ft/gyerek. Budapesttől nagyobb távolságra lévő helyszín esetén útiköltség is felszámításra kerülhet. A teremdíjat a szülők a helyszínnel külön intézik.
    A részvételi díjat kérjük előre gyűjtsék össze, és a kísérő szülő adja át egyben az egyik foglalkozásvezetőnek, vagy jelezzék, ha utalni szeretnének. A számlát egy szülő nevére állítjuk ki (tehát nem mindenkinek külön-külön, és csak magánszemélynek számlázunk).